Prezenty dla dżentelmena – najlepsze propozycje

It takes approx. 5 minutes to read this article

Podarunek dla mężczyzny z klasą nie może być banalny. Stylowe prezenty dla dżentelmena mają to do siebie, że są ponadczasowe. Można je cenić za dobry smak zaklęty w pomyśle i sposobie wykonania. Co konkretnie warto wziąć pod uwagę? Oto kilka podpowiedzi. 

Cygara i cygaretki

Trudno o bardziej charakterystyczny atrybut gentlemana, niż dobre cygaro w ręce. Wśród produktów różnej klasy można wybrać te najsłynniejsze z oznaczeniem Habanos. Nazwy Cohiba, Montecristo czy Romeo y Julietta z pewnością wiele powiedzą amatorom cygar.

Poszetka

Regułą dobrej męskiej stylizacji jest dbałość o szczegóły. Trudno o lepszy dodatek, niż poszetka dodająca uroku garniturowi. Można wybrać różne rodzaje tego uzupełnienia garderoby, ale na sam początek poleca się uniwersalną poszetkę w białym kolorze. Najlepszym materiałem, który podkreśli jej elegancję, jest len.

Książka

Liczy się oczywiście nie tylko sam tytuł książki, którą chcemy komuś podarować, ale też jakość i sposób jej wydania. Można skorzystać z oferty firm zajmujących się introligatorstwem artystycznym. Niekiedy istnieje też możliwość personalizacji prezentu. Jakie tytuły wręcza się w ten sposób? Może to np. przewodnik po winach lub herbatach.

Krawat

Bardzo bezpieczny podarunek dla eleganckiego mężczyzny. Przyda się nawet wtedy, gdy na co dzień preferuje bardziej swobodny styl ubierania. Przecież zawsze zdarzy się okazja do tego, aby założyć garnitur. Gustowny krawat pozwoli podkreślić dbałość o wszystkie szczegóły stylizacji. 

Luksusowe szachy

Królewska gra to odpowiednie zajęcie dla dżentelmena w wolnych chwilach. Rozgrywka będzie przyjemniejsza wtedy, gdy zostanie obdarowany wyjątkowym zestawem do gry w szachy. Popularne są nie tylko te z drewna, ale równie dobrze sprawdzą się też nowoczesne komplety ze szkła lub kamienia.

Zestaw aromatów whisky

Prawdziwy dżentelmen powinien znać się na dobrych trunkach. Trudno o alkohol bardziej kojarzący się z wysokim statusem niż whisky. Niestety nauka rozpoznawania poszczególnych jej rodzajów nie jest prosta. Stąd też za kilkaset złotych można nabyć cały zestaw podstawowych aromatów, który pozwoli obdarowywanemu stać się znawcą cenionego trunku.

Zegarek

Tradycyjnym prezentem dla dżentelmena jest oczywiście zegarek. W przypadku tego prezentu otwiera się przed nami okazja do wyboru różnych mechanizmów, designu i gadżetów, które mogą towarzyszyć konkretnemu modelowi. Warto znać upodobania obdarowywanej osoby po to, żeby zdecydować pomiędzy opcjami zegarka klasycznego, sportowego lub nowoczesnego. Każdy z nich, przy odpowiedniej jakości, może posłużyć za gadżet godny gentlemana.

Pudełko na zegarki

Jeśli ktoś posiada już dużą kolekcję zegarków, możemy podarować mu przedmiot niezbędny do ich eleganckiego przechowywania. Ekskluzywne, drewniane pudełko na zegarki może być wspaniałym prezentem dla kogoś, kto ceni sobie różnorodne style, w jakich projektuje się zegarki lub wręcz zbiera czasomierze. 

Grawerowana karafka na alkohol

Wśród spersonalizowanych prezentów dla eleganckiego mężczyzny ważne miejsce zajmuje karafka, którą wypada wypełnić dobrej jakości alkoholem. Stylowy grawer to esencja tego pomysłu. 

Spinki do mankietów

Propozycje prezentów dla dżentelmena muszą uwzględniać komplet spinek do mankietów. Można postawić na podstawowe wzory, ale też wybrać bardziej spersonalizowane egzemplarze. Mowa choćby o spinkach odwołujących się do hobby danego mężczyzny np. motywu motocykla czy aparatu fotograficznego.

Grawerowana skrzyneczka na whisky

Dobry trunek smakuje jeszcze lepiej, gdy jest przechowywany z odpowiednią celebracją. Doskonale będzie do tego służyć drewniana skrzynka. Personalizacja w postaci graweru sprawi, że stanie się wyjątkowym opakowaniem, które będzie się pyszniło we wnętrzu na honorowym miejscu. 

Zestaw pielęgnacyjny do brody

Dbanie o wygląd swojej brody to już nie wyraz ekstrawagancji, ale wręcz wymóg dla eleganckiego mężczyzny. Doskonałym prezentem dla niego będzie więc zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody lub wizyta u profesjonalnego barbera.

Szlafrok z haftem

Zestaw eleganckich prezentów należy poszerzyć o klasyczny biały szlafrok. Koniecznie musi być to model z haftem. Personalizacja może polegać chociażby na zamieszczeniu inicjałów obdarowanego dżentelmena.

Zestaw do kaligrafii

Umiejętność pięknego pisania docenił Steve Jobs w jednym ze swoich słynnych przemówień. Okazuje się jednak, że wiele osób chciałoby posiąść sztukę pięknego pisania. Często jednak, choćby z braku czasu, rezygnujemy z podjęcia próby nauczenia się tej sztuki. Bardzo niedobrze – stąd zestaw do kaligrafii może być ciekawym i sympatycznym prezentem dla dżentelmena.

Fot. The Lazy Artist Gallery/Pexels

Add comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen − sixteen =